Меморіальна дошка пам'яті Братковського Леоніда Юхимовича
Понеділок, 18 травня 2015, 16:45

Шановні спортсмени, тренери та керівники команд!

Згідно з рішенням Київської міської державної адміністрації, було надано дозвіл на встановлення біля центрального входу до Національного транспортного університету (вул. Суворова,1), меморіальної дошки пам'яті Заслуженого тренера України з мотоциклетного спорту Братковського Леоніда Юхимовича.

Звертаємось з проханням до небайдужих вихованців Леоніда Юхимовича надати фінансову допомогу на підтримку цього проекту:
номер картки Приватбанк
6762 4683 0441 5411
Якимчук Василь Платонович, Генеральний секретар ФМСУ ,який беспосередьно займається питання по втіленню цього проекту у життя.

Братковський Леонід Юхимович народився 25 січня 1930 р. в сім'ї професійного військового на Київщині (м.Тараща). Переживши військову евакуацію, 14-річним хлопчаком почав працювати слюсарем, на заводі по ремонту потягів в м.Запоріжжя і мріяв керувати локомотивами. Але побачивши в 1945 р. на змаганнях мотоциклетну команду Київського мотоциклетного заводу (КМЗ), зрозумів - це доля. У 1947 році Леонід Юхимович зарахований в цех №3 КМЗ і одночасно в мотозаводську команду, у якій пройшов шлях від новачка до майстра спорту та інженера-технолога по спортивних мотоциклах.

У 1958 році керівництво Київського автомобільно-дорожнього інституту запрошує авторитетного спортсмена, майстра спорту очолити мотокоманду КАДІ. Ось тут і проявився його особливий дар - відкриття мотоциклетних талантів. Серед його вихованців: 7 чемпіонів Радянського Союзу, 42 чемпіони України, підготовлено 53 майстри спорту, 83 кандидати в майстри спорту, понад 400 спортменів виконали перший спортивний розряд.

За його ініціативи з 1961 року інститут проводить щорічний Всесоюзний традиційний мотокрос на призи КАДІ пам’яті льотчика-космонавта В. Комарова. З 1968 року дані змагання надбали статус першості СРСР серед студентів. Ініціатором цих змагань був Леонід Юхимович, який впроваджував все краще в їх організацію, був «дипломатом», принциповим у своїй позиції, люблячим «батьком» для своїх спортсменів, віддавав всього себе улюбленій справі – мотоспорту, він був «Людиною» з великої літери, видатним спортсменом та талановитим тренером, виховав плеяду спортсменів, які ставали чемпіонами України та СРСР.

Завдяки його педагогічному таланту, багато учнів після отримання вищої освіти знайшли своє місце в житті, при цьому ніколи не забували про любов до мотоциклетного спорту, яку надав їм Леонід Юхимович.

Братковський Леонід Юхимович був Почесним майстром спорту СРСР, Заслуженим тренером УРСР, займався активною громадською діяльністю. Протягом багатьох років очолював колегію суддів, обирався Віце-президентом Федерації, а у 1960-ті роки був Головою Федерації мотоциклетного спорту України. Неодноразово був відмічений нагородами спортивних комітетів УРСР та СРСР, ДТСААФ, за підготовку Збірної команди Монголії до міжнародних змагань, нагороджений медаллю Почесного громадянина Монгольської Народної Республіки.

Увага! Офіційне відкриття меморіальної дошки переноситься з 27 червня на інший термін, про нову дату буде повідомлено пізніше.